Jeżeli na dzień ogłoszenia upadłości jesteś w związku małżeńskim i nie posiadasz umowy majątkowej małżeńskiej cały majątek wspólny wchodzi w skład masy upadłości i będzie sprzedany w toku postępowania. Twój małżonek staje się Twoim wierzycielem.
Czytaj dalej W trakcie postępowania upadłościowego jesteś zobowiązany do regulowania bieżących opłat ze środków niepodlegających egzekucji. Oddłużeniu nie podlegają zobowiązania powstałe po dniu ogłoszenia upadłości.
Czytaj dalej W toku postępowania upadłościowego możesz negocjować swoje długi – możesz zawrzeć układ ze swoimi wierzycielami. To taka forma ugody. Żeby ją zawrzeć, nadzorca sądowy zwołuje zgromadzenie Twoich wierzycieli, na którym przedstawiane są propozycje układowe, wymagające zatwierdzenia przez Sąd. Układ jest zawierany na okres nieprzekraczający pięciu lat i tylko w wyjątkowych przypadkach może przekroczyć te pięć […]
Czytaj dalej Kancelaria prawna po wnikliwej analizie Twojej sytuacji majątkowej i osobistej przygotuje wniosek o ogłoszenie upadłości. Ponadto Kancelaria zapewni Ci opiekę prawną po ogłoszeniu upadłości.
Czytaj dalej Kancelaria prawna nie tylko przygotuje dla Ciebie wniosek o ogłoszenie upadłości, ale również zadba o każdą czynność, jaką powinieneś podjąć na poszczególnych etapach postępowania upadłościowego. Kancelaria szczegółowo wyjaśni Ci też konsekwencje ogłoszenia upadłości dla Twojego majątku, stosunków majątkowo-małżeńskich czy nabycia przez Ciebie spadku, zarówno przed, jak i po ogłoszeniu upadłości. Co więcej, specjaliści z kancelarii […]
Czytaj dalej Po ogłoszeniu upadłości zarząd nad Twoim majątkiem przejmuje wyznaczony przez Sąd syndyk. Syndyk to osoba która ma licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Syndyk określi, jaki majątek będzie podlegał wycenie, a następnie sprzedaży w toku postępowania upadłościowego.
Czytaj dalej Upadłość konsumencka może, ale nie musi wpłynąć na Twoją rodzinę. Przede wszystkim jeżeli pozostajesz w związku małżeńskim i posiadasz majątek wspólny, to z chwilą ogłoszenia upadłości cały majątek wspólny wejdzie w skład masy upadłości i będzie podlegał sprzedaży w toku Twojego postępowania upadłościowego. Co ważne, z chwilą ogłoszenia upadłości między Tobą a Twoim współmałżonkiem powstaje […]
Czytaj dalej Sąd przydzieli ci kwotę w wysokości przeciętnego czynszu najmu mieszkania nawet na dwa lata. Ale może okazać się, że sprzedaż twojego domu lub mieszkania w ogóle nie będzie konieczna, o ile wykażesz, że długi spłacisz i bez tego.
Czytaj dalej Nie. Upadłość konsumencka jest właśnie po to, żeby nie pozostawić nikogo bez środków do życia i dachu nad głową. Polega ona na częściowym umorzeniu długów. Reszta zaś spłacana jest zgodnie z ustalonym planem, ale tak, aby z twoich przychodów pozostało ci co najmniej minimalne miesięczne wynagrodzenie.
Czytaj dalej